Parapety

 
 Właściwie dobrane parapety podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Drewniane wykończenie zapewnia wnętrzu ciepły i elegancki design w przeciwieństwie do  surowego i zimnego kamienia, nie wspominając o marnym efekcie z wykorzystaniem tworzywach sztucznych PCV. Drewno pasuje do różnych wnętrz, zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Posiada doskonałą zdolność tłumienia dźwięków powodując, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Na korzyść drewna przemawia również fakt, że jest ono bardzo ekologiczne, można je w prosty sposób odnawiać tak by zawsze pasowało do wnętrza, nawet po gruntownym remoncie.
 
Parapety wykonujemy z różnych gatunków drewna. Dzięki temu mamy możliwość niemalże dowolnego dobrania ich typu do potrzeb oraz doskonałego dopasowania estetycznego do pozostałych elementów wyposażenia domu czy mieszkania. Przy odpowiedniej aranżacji  wnętrza parapet stanie się nie tylko praktycznym elementem, ale również świetną dekoracją.
Barwę parapetu warto więc dobrać do kolorystyki pozostałych elementów takich jak ram okiennych, mebli, schodów, podłogi. Parapety najczęściej wykonujemy się z drewna dębowego, jesionowego, sosnowego i bukowego. Po wybraniu gatunku drewna należy zastanowić się nad sposobem wykończenia parapetu. Jeżeli w domu są dzieci to, polecamy zdecydować się na zaokrąglone brzegi, ponieważ zagwarantują większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Zachęcamy również do wyboru parapetów typu „live edge”. Kolejnym krokiem jest wybór zabarwienia drewna z karty kolorów (lub zostać przy naturalnym kolorze drewna ) i ostatecznego wykończenia- lakierem bądź olejem.
Każde zamówienie jest traktowane indywidualnie. Istnieje możliwość zakupu parapetów lakierowanych gotowych bezpośrednio do montażu lub w stanie surowym- do samodzielnego lakierowania. Gwarantujemy wysoką jakość, szeroki wybór kolorów i wzorów. Możliwy również montaż w atrakcyjnej cenie. 

Nasze realizacje:

Copyright (c)2018 www.sordo.pl, All Rights Reserved